Tel:  +421 904 611 199
      +421 904 534 610
E-mail:  securiteq@securiteq.sk

Ďaľšie možnosti použitia kamerových systémov


Zabezpečovacie a kamerové systémy pre paneláky a bytové domy

Kamerové zabezpečovacie systémy v panelákoch alebo bytových domoch získavajú v poslednom období na popularite a to hlavne z dôvodu zníženia kriminality, eliminácie vandalizmu alebo zvýšenia čistoty vo vestibuloch, výťahoch, priestoroch s poštovými schránkami, pivniciach alebo pri vhodových dverách. Pre ušetrenie miesta pre záznam je možné kamerový systém nastaviť tak, že bude nahrávať len na základe detekcie pohybu a aby bol systém v súlade so zákonom je možné nastaviť automatické mazanie záznamu po uplynutí zákonnej doby od jeho vyhotovenia.

 

VÝHODY KAMEROVÉHO SYSTÉMU V PANELÁKU:

-

  • Odstrašovanie zlodejov
  • Jednoduchšia identifikácia zlodeja
  • Ochrana pivničných a nebytových priestorov
  • Ochrana proti vandalizmu
  • Kamerový systém napomáha k udržiavaniu čistoty
  • Nainštalované kamery môžu napomôcť k riešenu susedských vzťahov
  • Možná integrácia s domovým vrátnikom

 

TYPICKÁ SCHÉMA KAMEROVÉHO SYSTÉMY V BYTOVOM DOME:

 
Nainštalované bezpečnostné kamery sú pripojené k DVR alebo NVR rekordéru ktorý je umiestnený na bezpečnom mieste prípadne v samostatne uzamykateľnej skrinke tak, aby bol chránený proti poškodeniu alebo neoprávnenej manipulácii. Kamerový systém je potom možno pripojiť na spoločnú anténu čo umožní sledovať kamery na domácich televízoroch. V prípade potreby môže byť bezpečnostný kamerový systém pripojený aj k Internetu čo rozširi možnosti monitorovania snímaných priestorov autorizovanou osobou aj cez Internet na diaľku.

panelak1a 

 

RIEŠENIA:

Každá inštalácia kamerového systému je odlišná. Pri menších inštaláciach na základné monitorovanie vchodov, súterénu alebo pivničných priestorov je vo väčšine prípadov postačujúci analógový kamerový systém. S využitím moderných technológií v analógových systémoch, vysokého rozlíšenia (700 TV riadkov a viac) a správneho umiestnenia kamier dokáže analógový kamerový systém poskytnúť účinné monitorovanie a ochranu Vášho paneláku.
Pre rozsiahlejšie inštalácie ktoré vyžadujú integráciu do ďaľších systémov ako napríklad elektronické vrátniky, alebo inštaláciu cez viacero poschodí prípadne do výťahu bude vhodnejší IP kamerový systém. Nech je vaša požiadavka na monitorovací systém akákoľvek, zavolajte nám a my Vám pomôžeme nájsť najvhodnejšie riešenie.
Obidva typy kamerového systému je možné pripojiť na spoločnú anténu čo umožní sledovať kamerový systém v reálnom čase na každom televízore pripojenom k spoločnej anténe.
Každý kamerový systém ktorý nájdete v našej ponuke je možné pripojiť k internetu a monitorovať cez vzdialený prístup, či už na počítači, laptope, tablete alebo mobilnom telefóne.

 

ZÁKON O OCHRANE OSOBNÝCH ÚDAJOV:

je potrebné si uvedomiť že osobné údaje sú aj tie údaje ktoré sú zaznamenané kamerovým systémom. Vzhľadom na túto skutočnosť každý kamerový systém podlieha zákonu o ochrane osobných údajov. Rozsah zákonných povinností prevádzkovateľa kamerového systému je určený v zákone č. 84/2014 Z. z. ktorým sa mení a dopĺňa zákon č. 122/2013 Z. z. o ochrane osobných údajov. Ak ste si nie istí ake povinnosti vyplývajú Vám alebo akú dokumentáciu potrebujete práve pre Váš systém, obráťte sa na nás a my Vám ochotne poradíme.

 

Nasledujte nás

google-16x16  Google+

facebook-16x16  Facebook

twitter-16x16  Twitter

vimeo-16x16  Vimeo

youtube  Youtube

Kontakt

M. Falešníka 10
Prievidza
971 01

+421 904 611 199
Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.
www.securiteq.sk
www.shop.securiteq.sk

Ako nás nájdete