Tel:  +421 904 611 199
      +421 904 534 610
E-mail:  securiteq@securiteq.sk


KAMEROVÉ SYSTÉMY CCTV

Čo je to kamerový systém a CCTV?

CCTVCCTV je skratka slovného spojenia closed-circuit television čo v preklade znamená uzavretý televízny okruh. Je to kamerový systém ktorého signál nieje verejne distribuovaný a však je monitorvaný primárne na ochranu objektov, majetku a zdravia.

Kamerový bezpečnostný systém pozostáva zo strategicky umiestnenych bezpečnostných kamier, nahrávacieho zariadenia a často aj z monitorovacieho stanoviska. Vzhľadom na to že bezpečnostné kamery komunikujú s monitormi alebo nahrávacími zariadeniami DVR prípadne NVR cez vlastné káble, sieť alebo bezdrôtovú komunikáciu a signál nieje verejne prístupný je prístup k prenosu alebo nahrávkam umožnený iba oprávneným osobám s prístupovými údajmi k systému.

Staršie kamerové systémy používali malý čierno-biely monitor bez možností interaktívneho zasahovania do systému. Moderné kamerové systémy dokážu zaznamenávať obraz farebne vo vysokom HD rozlíšení s možnosťou interaktívneho monitorovania ako napríklad vzdialené natáčanie kamier, približovanie a vzdialovanie alebo automatické sledovanie pohybujúcich sa predmetov alebo osôb.

 

Používané technológie

CCTVLOGAnalógové kamerové systémy snímajú obraz v štandardnom rozlíšení SD (Standard definition) a momentálne sú to najlacnejšie kamerové systémy na trhu. Tieto systémy nie sú schopné nahrávať vo vysokom rozlíšení a najvyššie rozlíšenie ktoré ponúkajú je 960H (960 x 480 pixelov (960 x 480 pixelov). Tieto kamerové systémy používajú na prenos koaxiálny kábel.

 

ipcctvIP kamerové systémy. IP bezpečnostné kamery transformujú obrazový alebo audio záznam na dáta ktoré môžu byť monitorované alebo posielané k nahrávaciemu zariadeniu NVR cez lokálnu počítačovú sieť alebo cez internet. IP Kamerové systémy sú schopné nahrávať vo veľmi vysokom rozlíšení až 5 Megapixelov. Na prenos signálu sa používa UTP alebo FTP kábel.

 

hdtviHD-TVI kamerové systémy. HD-TVI je odvodené z anglického výrazu “High Definition Transport Video Interface” co by sme vo voľnom preklade dokázali preložiť ako interfejs prenosu videa vo vysokom rozlíšení až 5 MP. HD-TVI technológia bola vyvinutá spoločnosťou Techpoint v USA. Táto technológia je otvorená čo umožnilo viacerím CCTV výrobcom adaptovať ju vo svojom výrobnom programe. Kamerové systémy využívajúce technológiu HD-TVI prenášajú svoj signál po koaxiálnom kábli až do vzdialenosti 500mkoaxiálnom kábli až do vzdialenosti 500m alternatívne je možné použiť UTP kábel s prevodníkmi.

 

hdcviHD-CVI kamerové systémy. Technológia HD-CVI bola vyvinutá spoločnosťou Dahua v roku 2012 ako náhrada za starnúcu a v mnohých prípadoch už nedostačujúcu analógovú technológiu. HD-CVI je odvodené od "High Definition Composite Video Interface" čo by sme vo voľnom preklade vedeli preložiť ako kompozitný video intrerfejs vo vysokom rozlíšení až do 5MP. Rovnako ako pri technológii HD-TVI, HD-CVI kamerové systémy prenášajú svoj signál po koaxiálnom kábli až do vzdialenosti 500mkoaxiálnom kábli až do vzdialenosti 500m alternatívne je možné použiť UTP kábel s prevodníkmi.

 

AHDKamerové systémy s technológiou AHD. Technológia AHD "Analogue High Definition" analóg vo vysokom rozlíšení bola odpoveďou Kórejskej firmy Nextchip na vysoký dopyt trhu po HD analógových kamerových systémoch. podobne ako pri technológiach HD-TVI a HD-CVI,  AHD, kamerové systémy prenášajú svoj signál po koaxiálnom kábli až do vzdialenosti 500mkoaxiálnom kábli až do vzdialenosti 500m alternatívne je možné použiť UTP kábel s prevodníkmi. Technológia AHD ponúka rozlíšenia 720P a 1080P. Nevýhodou tejto technológie je spätná kompatibilita čo znamená že ak máte AHD kamerový systém v rozlíšení 720P nebude možné pridať ďalšiu kameru s rozlíšením 1080P. Na druhej strane získava táto technológia cenovú výhodu nakoľko je z analógových HD technológii najlacnejšia.

 

Kde všade sa môžete stretnúť s kamerovými systémami?

 Kamerové bezpečnostné systémy sú bežne používané na rôzne účely ako napríklad:

  • Monitorovaníe a zabezpečenie budov, objektov a priestorov.
  • Sledovanie správania väzňov v väzenských zariadeniach alebo potenciálne nebezpečných pacientov v zdravotníckych zariadeniach.
  • Sledovanie dopravy.
  • Dohliadanie na oblasti alebo priestory potenciálne nebezpečných pre ľudí ako napríklad rádioaktívne alebo toxické priemyselné prostredia.
  • Mobilné kamerové systémy môžu byť použité na monitorvanie hromadných spoločenských akcíi, skúmanie potecialne nebezpečných priestorov ako napríklad jaskyne
  • Získavanie vizuálnej nahrávky aktivity v situáciach kde je potrebné zabezpečit riadnu bezpečnosť alebo kontrolu prístupov ako napríklad v bankách, letiskách, kasínach alebo staniciach.

a mnoho ďaľších......

Nasledujte nás

google-16x16  Google+

facebook-16x16  Facebook

twitter-16x16  Twitter

vimeo-16x16  Vimeo

youtube  Youtube

Kontakt

M. Falešníka 10
Prievidza
971 01

+421 904 611 199
Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.
www.securiteq.sk
www.shop.securiteq.sk

Ako nás nájdete