Tel:  +421 904 611 199
      +421 904 534 610
E-mail:  securiteq@securiteq.sk

Ďaľšie možnosti použitia kamerových systémov


Zabezpečovacie a kamerové systémy pre maloobchodné predajne

Maloobchodné predajne boli vždy cieľom pre zlodejov, podvodníkov a často krát sa stretávajú aj s krádežami zo strany personálu. Mnoho maloobchodných predajcov vynaloží množstvo finančných prostriedkov a času zamestnancov len na to aby potlačilo krádeže. Faktom je, že si zlodeji cielene vyberajú predajne so slabím zabezpečením a často krát si vymieňajú informácie o zraniteľných predajniach. Jednou z najúčinnejších metód na potlačenie krádeží je inštalácia kamerového systému. Niektorí naši zákazníci nás informovali, že sa im celá cena inštalácie bezpečnostného kamerového systérmu vrátila už po 3 mesiacoch od jeho inštalácie len znížením počtu krádeží.

 

VÝHODY KAMEROVÉHO SYSTÉMU V MALOOBCHODNÝCH PREDAJNIACH:

  • Odstrašujúci účinok - CCTV kamerový systém má fantastický odstrašujúci účinok na potenciálnych zlodejov ale aj vandalov po záverečnej hodine. Ak zlodej vidí že je predajňa chránená kamerovým systémom často krát odíde a vyhľadá menej chránenú "korisť".
  • Zvýšená identifikácia - V predajniach s CCTV kamerovým systémom je úspešnosť usvedčenia zlodeja niekoľko násobne vyššia ako v predajniach bez nainštalovaných bezpečnostných kamier. Ak sa Váš obchod aj napriek kamerovému systému stal cieľom zlodeja, existuje vysoká šanca detekcie krádeže, identifikácie a usvedčenia zlodeja.
  • Bezpečnosť a ochrana zdravia - Bezpečnostné kamery pomáhajú zaistiť že Vaši zamestnanci budú dodržiavať predpisy o bezpečnosti a ochrane zdravia. V prevádzkach kde sa pracuje s potravinami a je potrebné dodržiavať prísne hygienické predpisy je obzvlášť dôležité zabezpečiť aby boli tieto pravidlá a predpisy dodržiavané.
  • Zvýšenie profesionality - Kamerový systém je excelentný nástroj pre tréning zamestnancov kde zamestnanci a manažéri môžu študovať svoju prácu, identifikovať pozitíva a negatíva a zlepšiť služby.
  • Vzdialené monitorovanie - Potrebujete dohliadnúť na svoj obchod aj keď nieste priamo na mieste? V tom prípade oceníte možnosť pripojenia každého nášho CCTV systému k internetu, čo umožnuje vzdialený prístup k Vašim kamerám či už z mobilu, tabletu alebo vzdialeného počítača.

 

MOŽNOSTI VYUŽITIA KAMEROVÉHO SYSTÉMY V MALOOBCHODNÝCH PREDAJNIACH:

 
Obrázok vedľa zobrazuje najbežnejše využitie bezpečnostných kamier v maloobchodných predajniach:

Regály s Tovarom - sú najčastejším cieľom zlodejov a preto správne nainštalované bezpečnostné kamery nie len že odradia možného zlodeja ale môžu pomôcť aj s jeho usvedčením.

Skladové priestory - tu najčastejšie dochádza k úrazom alebo poškodeniam tovaru. Nainštalované kamery v týchto priestoroch môžu výrazne eliminovať straty vzniknuté poškodením tovaru vďaka neprofesionálnemu zaobchádzaniu personálom prípadne môžu pomôcť identifikovať a predísť úrazom.

 
 
retail 
Registračné pokladne - ako všetky miesta kde dochádza k manipulácii s peniazmi, registračné pokladne patria medzi najohrozenejšie miesta, či už zo strany cudzieho zlodeja ale aj zo strany vlastného personálu. Presne umiestnená kamera pomôže predísť týmto krádežiam a ak k nejakej dôjde, kamerový záznam Vám ponúkne možnosť identifikovať páchateľa.

Hlavný vchod predajne - Bezpečnostná kamera pri hlavnom vchode Vám ponúka prehľad o pohybe návštevníkov. Niektore nami ponúkané kamerové systémy Vám dávajú možnosť nastaviť a zapnúť počítadlo prechodov, ktoré Vám dá prehľad o presnom počte prichádzajúčich a odchádzajúcich zákazníkov ako aj o čase kedy je Vaša predajňa najvytaženejšia. Túto onformaciu je potom možné využiť napríklad na optimalizáciu personálu alebo na marketingové akcie.

Výklady a exteriér predajne - sú najčastejšie poškodzované vo večerných hodinách kde vandali poškodzujú výlohy, exteriéry sú znehodnocované sprejermi, ale tak tiež sa môžu stať obeťou vlámania. Bezpečnostné kamery s nočným videním sa stanú Vaším nočným strážnikom, ktorý dokáže veľmi efektívne odstrašiť páchateľov od týchto činov. A v prípade že k nejakému činu dôjde, môže poslúžiť k identifikácii a usvedčeniu páchateľov.

 

ZÁKON O OCHRANE OSOBNÝCH ÚDAJOV:

je potrebné si uvedomiť že osobné údaje sú aj tie údaje ktoré sú zaznamenané kamerovým systémom. Vzhľadom na túto skutočnosť každý kamerový systém podlieha zákonu o ochrane osobných údajov. Rozsah zákonných povinností prevádzkovateľa kamerového systému je určený v zákone č. 84/2014 Z. z. ktorým sa mení a dopĺňa zákon č. 122/2013 Z. z. o ochrane osobných údajov. Ak ste si nie istí ake povinnosti vyplývajú Vám alebo akú dokumentáciu potrebujete práve pre Váš systém, obráťte sa na nás a my Vám ochotne poradíme.

 

Nasledujte nás

google-16x16  Google+

facebook-16x16  Facebook

twitter-16x16  Twitter

vimeo-16x16  Vimeo

youtube  Youtube

Kontakt

M. Falešníka 10
Prievidza
971 01

+421 904 611 199
Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.
www.securiteq.sk
www.shop.securiteq.sk

Ako nás nájdete